среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 0

ОДЛУЧИЈА: Еве како ќе се вика ќерката на Новак и Јелена Ѓоковиќ!

Јелена и Новак Ѓоковиќ кон крајот на август ќе добијат ќерка, а желбата Стефан да добие сестричка е една од најголемите на славниот тенисер.

Ѓоковиќ моментално престојуваат во Србија, ги полнат батериите и уживаат. Новак често може да го видите и на улица, а Јелена и тој присуствувале на многу јавни случувања. Новак открил дека ќерката ќе носи старо српско име.

Да смисливме име, но немојте да ме ставате во ситуација да ви откривам. Не смеам ништо да зборувам, рекол Новак за еден српски магазин.

#Коментари
[fbcomments]