вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 58

(Видео) Влатко Илиевски се спои со бугарската колешка Божидара, па и запеа „Ангелу мој“

По настапот на познатиот музички фестивал “Бугарија мјузик фестивал“, кој се одржа во летниот театар во бугарското градче Сандански, поп пејачот Влатко Илиевски и неговата колешка од Бугарија Божидара Симеонова, го промовираат спотот за песната насловена „Ангелу мој“ со која се претставија.

Станува збор за балада чија музика е на Григор Копров, тексот го потпишува самиот Влатко, аранжманот го направи Владимир Дојчиновски, додека пак спотот е реализиран од „Генерал“ продукција на Дарио Јанковиќ.

Погледнете:

#Коментари
[fbcomments]