понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 67

ПОТРЕСНО: Северина му посвети песна на синот! (ВИДЕО)

Пејачката Северина Којиќ моментално минува низ најтешкиот период од животот. Нејзниот син Александар според тврдењата на нејзиниот менаџер, 200 дена годишно ќе ги поминува неговиот татко Милан Поповиќ.

Скршена од оваа судска одлука поп ѕвездата емоциите ги преточи во песна која во оригинал ја изведува Ѓорѓе Балашевиќ.

Низ песната се појавуваат фоторафии од мајки кои се борат за старателство над своите деца.

Драги мајки и татковци, баби, дедовци, тетки, стрини и чичковци и сите добри луѓе кои сте сами и доброволно сте уклучени во оваа приказна, сакам да ви се заблагодарам за бесусловната поддршка. Ви благодарам на овие прекрасни фотографии. Благодарам на мојот драг Ѓорѓе Балашевиќ на оваа песна. Не сум Северина, само сум мајка, напиала Северина на Фејсбук.

#Коментари
[fbcomments]