понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 67

Нова супергрупа од жешкиот скопски асфалт: Укален – „Август“ (АУДИО)

Скопскиот рок-бенд „Укален“ е најновото и најжешкото  кое го најавува “пеколот“на летото 2017-то со  „Август“.Ова е класично рокенрол парче , за кое на социјалните мрежи веќе се коментира како за македонска “Мјуз“ тема .
Снимена е во студиото „Алшар“, а со неа „Укален“ го најавуваат деби-албумот, кој треба да ја догледа светлината на денот , кон крајот на 2017-тата .

„Укален“ е своевидна супер-група на некогашни членови на „Греј нова“, „Сорс“, „Никеја“. Во неа се : Миле Бошњаковски (вокал/гитара),Владо Младеновски(гитара), Илија Лалковски(бас) и Лазар Коцев(тапани).

#Коментари
[fbcomments]