среда, 18 октомври 2017  |  Вести денес: 44

Роналдо: Во Шпанија ме третираат како криминалец затоа заминувам

Фудбалерот на португалската репрезентација и прва ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ја потврди одлуката да го напушти Мадрид во летниот преоден рок.

-Во Шпанија ме третираат како криминалец и затоа заминувам, му рекол Роналдо на Зидан, а пренесува „Тиемпо де жуего“.

#Коментари