среда, 18 октомври 2017  |  Вести денес: 44

Следува продолжен викенд: Последниот понеделник во јуни е неработен, еве какво време не очекува

Првиот ден на празникот Рамазан Бајрам е во недела на 25, па затоа понеделник (26 јуни) е неработен ден.

Ова е одлична прилика граѓаните да си го искористат продолжениот викенд за да отпатуваат негде.

Временската прогноза им оди од рака па така на 24, 25 и26 јуни температурите нема да се спуштат под 30 степен.

#Коментари