среда, 18 октомври 2017  |  Вести денес: 0

ЕП Полска: Словачка – Англија и Полска – Шведска

Денеска се играат средбите од второто коло во Групата  „А“  на Европското првенство во Полска, Словачка се среќава со Англија додека домаќинот Полска со актуелниот шампион Шведска.

Словачка стартуваше со победа на континенталното првенство против домаќинот Полска и има три бода додека Англија одигра 0-0 со Шведска, па Англичаните се под притисок да запишат победа. Средбата Словачка – Англија се игра од 18 часот.

Вториот натпревар од второто коло се игра меѓу Полска  и Шведска. Домаќинот полска по стартниот пораз има тешка задачапротив Шведска која  испушти победа против Англија на отварањето, не искористи пенал, двете селекции сега немат право на грешка ако сакаат да останат во игра за полуфиналето. Средбата Полска – Шведска се игра од 20-45.

#Коментари