сабота, 23 септември 2017  |  Вести денес: 36

ЗА СРЦЕ И ДУША: Северина ја пее „Македонско девојче“, растура! (видео)

Вчеравечер заврши 15-тото издание на најголемиот спектакл во држава. Прилеп повторно докажа дека со право го носи епитетот за најфестивалски град во Македонија, а Пиво фест и годинава ги исполни очекувањата

На последната вечер настапија Димитар Андоновски со Тајфата, Џамбо Агушеви оркестар и балканската мега ѕвезда Северина, која по втор пат гостуваше на овој фестивал.

Својот настап хрватската поп дива го најави со видео на Инстаграм на кое ја пее песната „Македонско девојче“. Отпеано од срце, ова видео ќе ве наежи!

 

#Коментари
[fbcomments]