понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 67

Мариналеда – „Скопје“ (ВИДЕО)

„Мариналеда“ е скопски рок бенд кој го сочиниваат: Марко Новески – гитара  вокал, Владо Крстевски – тапани и Благоја Камчевски – бас.  Деновиве за нивната песна „Скопје“, тие снимија спот со помош на студентите од ЕСРА, без никаков буџет на локација во самиот факултет. Во видеото главниот лик го толкува професор Стефан Сидовски, а спотот го режирале Милан Блажевски и Давид Дољаница. Зад камерата бил Иво Иванов, асистент на камера бил Максим Патрик, а пост продукцијата ја направил Борис Таковски.

Слушнете како звучи темата „Скопје“ на на групата „Мариналеда“ и како изгледа видеото направено за неа.

#Коментари
[fbcomments]