понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 64

(ВИДЕО) Неодолива необична лазања која ќе ја посакувате секој ден!

Рецепт за лазања, но овојпат со малку поинакви состојки од оние на кои сме навикнати. Деликатесен оброј кој ќе биде вистинскиот специјалитет за вашите неделни и свечени ручеци.

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

  • 250 гр мелено месо
  • 1 главица кромид
  • доматен сос
  • оригано
  • сланина
  • кори за лазања
  • бешамел
  • кашкавал или моцарела

Начинот на подготовка погледнете го во ова видео:

Се прави во мало тавче, а освен како гавно јадење, можете да го послужите и како предјадење. Неодоливо, нели?

На здравје!

извор:готви.мк

#Коментари