среда, 18 октомври 2017  |  Вести денес: 44

Викенд хороскоп (12-13 август, 2017)

Овен 

Љубовта е во прв план. Склони сте кон кавги со саканата личност или децата. Слободните ќе се соочат со додворувањето на една премногу наметлива личност. Правите одеднаш повеќе работи, па поради тоа може да дојде до хаос. Навреме прераспределете ги обврските, бидејќи моменталната криза може да заврши со колапс.

Бик

Не влегувајте во дискусии, бидејќи ќе кажете нешто што не го мислите. Се проектирате себе си во другите, па место да се занимавате со сопствените маани, ја критикувате околината. Ви претстои контакт со личности кои се пренападни за ваш вкус. Не се сомневајте во своите способности, туку одлучно спротивставете му се на притисокот.

Близнаци

Премногу сте оптоварени и поради тоа можете да бидете пренервозни. Намалете ги своите амбиции, не мора секоја задача да ја завршите без грешка. Имате голема потреба за суштински промени. Додека не ви се разјасни што конкретно ви е најважно, не повлекувајте никакви потези, бидејќи ќе згрешите.

Рак

Бидејќи може да сте викендов исклучително повредливи како резултат од изминатите денови и влијанијата на планетите, ќе се фрлите во некакви конспиративни зафати и односи, се што ќе правите ќе биде на некој начин конспиративно, тајно, но промислено и калкулативно.

Лав

Забавеното темпо овие два дена нема да ви донесе олеснување, туку напротив. Вишокот на слободно време како да работи против вас, бидејќи премногу размислувате и гледате проблеми дури и онаму каде ги нема.Финансиската ситуација е нестабилна, па тоа ви ги нарушува семејните односи.

Девица

Изненадени сте од однесувањето на личностите за кои мислевте дека добро ги познавате. Не сте одговорни за туѓите постапки, па немојте ни да губите време за нивна анализа. Поради лошото расположение имате потреба да се изолирате од околината. Без оглед што мислите дека само тоа би ви годело, направете го спротивното. Време е за дружење.

Вага

Бидејќи може да сте викендов исклучително повредливи како резултат од изминатите денови и влијанијата на планетите, ќе се фрлите во некакви конспиративни зафати и односи, се што ќе правите ќе биде на некој начин конспиративно, тајно, но промислено и калкулативно. Значи, внимавајте на своите обиди за манипулација со фактите и луѓето со кои сакате да си ја остварите личната доминантност.

Шкорпија

Викендов ќе ви биде релативно мирен и можеби и со бенефитни случувања ако сте така настроени од изминатите денови или како последица од случувањата во истите. Значи, убави динамични нешта посебно на планот на вашето социјално живеење, на планот на дружењата кои можат да бидат искрено речено и доста напорни за вас, посебно во недела, бидејќи ќе има еден куп преправања, подлажнувања, невистини и искривени нешта во вашите заемни односи.

Стрелец

Во семејната околина во најава се радосни настани. Добрата атмосфера создава идеални моменти за зближување кое во минатиот период ви недостасуваше. Не е поволен момент за воспоставување на нови контакти и започнување на активности кои се поврзани со недвижности. Внимајате кому ги доверувате своите тајни.

Јарец

Викендов најголемите проблеми можат да ви дојдат поради партнерот, или нешто во врска со него, во смисла на ограничувања, непријатни состојби и ситуации, нервоза, и тоа највеќе во саботата околу пладне па постапно вака интонираниот викенд да ескалира во недела, кога се можни и расправии поради неговата неодреденост, промена на расположение, сакање на се во исто време, па и покрај вашите желби да се најдете и да му помогнете, едноставно ќе бидете оневозможени.

Водолија

Овој викенд едноставно може да бидете на услуга на сите, и да трчате од еден на друг некому да му помогнете, некого да го услужите, некого да го лечите. Значи еден куп активности и поради времето доста проблеми околу вас со здравјето на домашните.

Риби

Викендов немојте да очекувате претерана помош од никого, па според тоа што и да правите сметајте само на себе. Од друга страна не прекорувајте никого бидејќи можеби и имате некаква помош, поткрепа, а и да не сте свесни за тоа, едноставно некого го краси скромност, па не сака да се експонира. Ова значи дека се работи за суптилни поддршки, можеби финансиски и тоа преку партнерот.

извор:среќа.мк

#Коментари