понеделник, 25 септември 2017  |  Вести денес: 0

Луда фризура и чуден стајлинг: Погледнете го првиот настап на Карлеуша! (ВИДЕО)

Денес Јелена Карлеуша е една од најпопуларните пејачки во Србија, а нејзината кариера трае веќе 23 години.

Освен што има армија од обожаватели, Јелена е една од највлијателните српски личности на социјалните мрежи, со оглед на тоа дека само на Инстаграм има околу  милион следбеници.

Така Јелена Карлеуша со нив го сподели својот прв настап, кога со само 16 години се појави на бината, и тогаш со долга руса коса, која и денес е нејзин заштитен знак.

Ова е мојот прв настап во живо, на 16 години. Тогаш ја добив наградата „Откритие на годината“, напишала Јелена Карлеуша.

#Коментари
[fbcomments]