четврток, 21 септември 2017  |  Вести денес: 66

(ФОТО) Ја паметите како Росалинда, а еве како денес изгледа актерката која цел Балкан ја сакаше пред 15 години!

Мексиканската убавица денес има 45 години, а многумина ја паметат по популарната сапуница „Росалинда“, која едно време беше доста популарна на Балканот и опкружувањето.

Талија, која е родена како Аријанда Миранда, се прослави надвор од границите на својата земја преку серии кои се емитуваа пред 15 години.

Успешно ја градеше и пејачката кариера, а денес настапува ширум светот и се занимава со дизајнирање облека, па ја запостави глумата.

Од 2000-та година е во брак со поранешниот сопруг на Мараја Кери. Талија и тоа како е активна на социјалните мрежи, а евидентно е дека не се променила многу, иако помина повеќе од една деценија како ја запознавме како млада, згодна и егзотична убавица.

#Коментари
[fbcomments]