четврток, 21 септември 2017  |  Вести денес: 66

На прагот од седмата деценија: Мадона го прослави роденденот со шесте деца!

Кралицата на поп музиката, Мадона пред три дена го прослави својот 59. роденден, а на социјалните мрежи доби честитки за најубави желби.

Таа роденденот го прослави и со своите шест деца и тоа во Италија.

За прв пат на социјалните мрежи објави заедничка фотографија со синовите Роко, Давид, ќерките Лурдес, Мерси Џејмс и близначките Естер и Стела.

Роденденската прослава била во ромски стил и пејачката носела шарен костим со корсет.

#Коментари
[fbcomments]