четврток, 21 септември 2017  |  Вести денес: 66

Вложи цело богатство за изгледот, а вака некогаш изгледала Северина! (ФОТО)

Поп пејачката Северина Вучковиќ многумина би рекле дека изгледа совршено, но за 27 години, колку што е на сцената, многу работи требала да промени на себе.

 

Се започнало далечните 90-ти кога се појавила на сцената. Според еден хрватски портал, тогаш морала да издвои 4000 марки за да изнајми стан во центарот на Загреб. Денес за истата цена но во евра купува фустани.

Забележливо е дека Северина немала од секогаш полни усни како денес. Во меѓувреме го оперирала носот, како што и самата признала поради здравствени причини. Разлика има и во нејзините заби, а се пишуваше дека таа направила и корекција на градите и затегнување на капаците.

Експериментира и со фризурата. Иако последниве години и остана верна на долгата светлокафеава коса, Северина била и русокоса, но се определила и за кратка коса. Очигледно е дека Северина не жали ниту пари ниту време за да изгледа онака како што изгледа денес.

#Коментари
[fbcomments]