понеделник, 25 септември 2017  |  Вести денес: 67

Трајановски на терен: Продолжува изградбата на новиот забавен парк

Продолжува изградбата на новиот забавен парк, ова преку својот ФБ профил го најави градскиот татко Коце Трајановски

Продолжува изградбата на новиот забавен парк. По три месеци од почетокот на градежните работи правиме увид во градежните работи. Очекуваме тој да почне да функционира наредната пролет. Скопје добива нов забавен парк по 44 години, стои во неговиот пост на ФБ.

#Коментари