понеделник, 25 септември 2017  |  Вести денес: 67

Требаше да соопшти дека времето ќе биде сончево, но „пушти ветер“ преку телевизија (видео)

Американски водител на временска прогноза требаше само да им соопшто на гледачите дека времето ќе биде сончево, но тој сепак им пушти ветар низ телевизија.

Крис Дан од телевизијата Алабами, доживеа голема непријатност додека читаше временска прогноза. Во еден момент направи паза помеѓу градовите и се случи критичниот момент.

Тој буквално се помери наназад, благо се превитка, а потоа следуваше звук како на испуштање гас. Инаку, тој звук следел откако на луѓето им бил најавен тивок и мирен викенд. Потоа тој продолжи да го презентира извештајот на гледачите.

Снимката од овој инцидент стана вирална и покрена расправа дали водителот тоа го сторил намерно или случајно.

извор:кумановскимуабети.мк

#Коментари