понеделник, 25 септември 2017  |  Вести денес: 67

(ФОТО) Се сеќавате ли на барбиката со ликот на Брена: Пејачката ја извади од нафталин и не потсети на минатото!

Во времето на поранешна Југославија пејачката Лепа Брена беше доста помлада и многу поактуелна на музичко поле. Тогаш дури беше пуштена во продажба барбика со ликот и телото на Брена – кукла облечена во карирана комбинација и бела кошула.

Оттогаш поминаа многу години, а Брена се потсети на тоа време, па од нафталин ја извади куклата, нечепната и нова.

Фотографијата ја објави на социјалните мрежи и индиректно ги натера своите обожаватели и следбеници да евоцираат спомени.

Се сеќавате ли вие?

 

 

#Коментари
[fbcomments]