среда, 18 октомври 2017  |  Вести денес: 0

Ксенија Николова: Liberian Girl од Мајкл Џексон ми е дефинитивно врежана во срце

Писателката Ксенија Николова, која деновиве е актуелна со своите „Идиотски приказни“ – книга која ја промовираше во средата ( 02.07.2014) го отвори своето срце и ја даде својата лична препорака за книга, филм, изведувач и песна за читателите на Вистина.мк.

10516967_10201417171150931_667075278_n-650x601

Омилена книга:

Будење од Антони де Мело, драмите на Дејан Дуковски, Тhe fault in our stars – John Green

61528_1609387751457_5854871_n

Омилен филм:

Прв што ми паѓа на памет е Животот е убав, а српскиот филм Парада е втор, но има и уште многу други.
30708_1482603861939_3211930_n

Омилен изведувач:

Мајкл Џексон, Емили Шанде, Ала Пугачова. Тоа се три различни изведувачи кои знаат да ми го допрат срцето.
429678_161504307304420_133662160_n

Омилена песна:

Liberian Girl од Мајкл Џексон. Има и уште многу други песни, но оваа дефинитивно ми е врежана во срце.

#Коментари