петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 57

ФОТО: Кој се беше на свадбата на Новак Ѓоковиќ?

pqsm66iq

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ конечно застана на лудиот камен со Јелена Ристиќ, а на нивната луксузна венчавка на Свети Стефан присуствуваа многу јавни личности од светот на спортот.

Гостите до Свети Стефан ги возеа лимузини во долга колона, а скоро сите заедно беа сместени со самиот пар младенци во луксузниот резорт во рамка на полуостровот.

Помеѓу бројните гости можеа да се забележат и Колегите на Новак од репрезентацијата, целиот негов тим, како и многу роднини и блиски пријатели. Тука беа Виктор Троицки, Борис Бекер, Јанко Типсаревиќ, Ненад Зимоњиќ, Никола Пилиќ, Маријан Вајда и многу останати, заедно со своите девојки или сопруги, сите во свечени тоалети.

#Коментари