понеделник, 25 септември 2017  |  Вести денес: 67

Таг: гориво

    Поевтинија горивата

    Бензините и дизелот поевтинија за половина денар по литар. Според вчерашната одлука на Регулаторната комисија... Повеќе

    Горивата поскапуваат

    Регулаторната комисија за енергетика денес ги соопшти новите цени на горивата. Бензините поскапуваат за 0,50 денари,... Повеќе