недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 37

Таг: рап

  Mat Wave – „December“ (ВИДЕО)

    Како што неодамна веќе пишувавме, зад псевдонимот “Mat Wave” се крие името на младото скопско момче Матеа Пехчевски. Откако... Повеќе

  S.P.N. – „Пресврт“ (ВИДЕО)

      S.P.N. е артист од Кичево, кој создава активно рап музика 3 години. Во иднина планира да сними што повеќе песни... Повеќе

  Mat Wave – „December“ (АУДИО)

  Зад псевдонимот “Mat Wave” се крие името на младото скопско момче Матеа Пехчевски. Тој штотуку ја сними својата... Повеќе

  ДКР – „Ди Кеј“ (АУДИО)

  ДКР нова рап група од Демир Капија, која се состои од двајца членови! Името ДКР во превод значи “Демир Капија... Повеќе