четврток, 22 јуни 2017  |  Вести денес: 42

Таг: свети стефан

    Денеска е Свети Стефан

    Денеска е Св. архиѓакон и првомаченик Стефан. Православните христијани денеска на третиот ден од Божик го празнуваат... Повеќе