понеделник, 26 јуни 2017  |  Вести денес: 0

Таг: вино

    Боење на јајца со вино

    Ставете јајца и налејте ги со вино да ги покрие. Варете ги на истиот начин како кога ги варите јајцата за бојадисување,... Повеќе

    Школки со бело вино

    Потребни состојки:  1 кг. школки 1-2 млади кромитчиња 1 младо лукче или 1 чешне стар лук 2-3 големи лажици маслиново... Повеќе