вторник, 17 октомври 2017  |  Вести денес: 47

Таг: временска прогноза

  Сончево и топло време

  Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието со повремено засилен јужен ветер. Утринските... Повеќе

  Сончево и топло време

  Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. На планинските подрачја, локално, поради зголемена... Повеќе

  Сончево и топло време

  Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер претежно... Повеќе