Мегафон
Новиот филм веќе е хит

(Галерија) Се случи премиерата на „Време за среќа“: Дефне и Омер направија бура во Истанбул – еве како беше!

(Галерија) Се случи премиерата на „Време за среќа“: Дефне и Омер направија бура во Истанбул – еве како беше!

Во Истанбул вчеравечер беше голем дел за публиката на популарните актери Елчин Сангу и Бариш Ардуч или попознати како Дефне и Омер или Ада и Мерт од новиот филм „Време за среќа“, чија прва премиера се случи синоќа.

На овој голем настан присуствуваа голем број новинари, блиските на актерите, пријателите и дел од обожавателите кои успеаја да бидат дел од ова случување.

На премиерата се појавија Нериман, Корај, Исо, но  и девојаката на Бариш, Гупесе Озај, која пристигна сама на црвениот килим, додека главните ѕвезди на вечерта, односно нејзиниот сакан Мерт и Ада беа постојано заедно.

Инаку, промотивната турнеја на „Време за среќа“ ќе трае некое време низ Турција и Азија.

Еве како беше: