Промотер

Таа е белиот цвет во приказната: Нема да останете рамнодушни на новиот спот на Каролина за „Бели цветови“ (видео)

Иако обожавателите на Каролина Гочева очекуваат многу повеќе спотови за нејзините хитови, таа и нејзината матична продукција внимателно...
Промотер

Робет Билбилов за промоција на новата песна од сите „Чудни места“ го избра „Макфест“ (ЛИРИК ВИДЕО)

На Роберт Билбилов му беа потребни цели девет години за повторно да се врати на „Макфест“ како изведувач, каде што се појави на годинешниов ...
Промотер

МРТ го претстави видеото за песната „Дома“ со која Марија Спасовска годинава ќе не претставува на детскиот „Евросонг“

„Секое дете заслужува топол дом“, порачува Марија Спасовска со прекрасната балада „Дома“, песна со која ќе ги брани боите на нашата...
Промотер

Димитар и „Тајфата“ на нивните „Стари добри времиња“ од макфестовската балада им дадоа визура (ВИДЕО)

Новата песна на Димитар Андоновски и „Тајфата“, со која тие се претставија на годинешното издание на фестивалот на забавни мелодии „Макфест...