Радио Милева

(ФОТО) Српските медиуми ја „нападнаа“ Карлеуша: Објавија жестоки фотографии и ја нарекоа лажга!

Српски „Блиц“ пишува дека пејачката Јелена Карлеуша ја залажува јавноста со се околу себе. Долго се пишуваше дека често користи програми...
Радио Милева

Распуштеница која живеела во трошна куќа: Која е Меган Маркл, идната принцеза која пола Англија не ја сака!

Пред да добие важна актерка улога, идната принцеза, Меган Маркл дипломирала на Универзитет и водела блог кој се третирал женски теми,...
Радио Милева

(ФОТО) Гори Инстаграм: Пријовиќ сакаше да се пофали каков тен добила на Тајланд, па мораше да се соблече гола!

Александра Пријовиќ до неодамна беше на семејниот одмор на семејството Живојиновиќ во Тајланд, а по луксузното патување откако се врати...
Радио Милева

(ФОТО) Многу поубава: Рада Манојловиќ се уште не намонтира нови гради, но направи една драстична промена на себе!

Деновиве во српските медиуми се појавија написи дека момчето на Рада Манојловиќ, пејачот Харис Берковиќ, сака неговата љубена да ја...
Радио Милева

Сораја и Марија Груевска -„на иста адреса“: И српската старлета и македонската пејачка ги (с)облекува ист човек! (ФОТО)

Неодамнешното гостување на Сораја Вучелиќ во „А-Ми-Џи“ шоуто на Огњен Амиџиќ предизвика шок, полемики, вчудовидување и лавина од коментари...