Радио Милева

Актерката од “Чиста љубов” се разведе по 5 месеци брак – остана со едномесечното бебе

Актерката од “Чиста љубов” се разведе по 5 месеци брак – остана со едномесечното бебе

Откако се венча во тајност за Самиј Бергамен од Марко, а месец дена претходно ја роди ќеката Гала, актерката која ја игра улогата на Бранка во хрватската ТВ серија која се емитува на Сител телевизија „Чиста љубов“, Олга Пакаловиќ, се разведе.

Бракот траеше само пет месеци , а сега 30 годишниот моден дизајнер живее во својата родна земја, а пак Олга вели дека ја учи својата ќерка што помалку да и недостасува татко и.

Таа во едно интервју открива  дека најголемата бура што и се има случено во животот е разводот, но подобро да има живот само со ќерката, отколку со проблеми.

-Претходно имамв идеја за идила, семејство, слика за децата кои треба да ги имаме. Тоа не се случи, но некако сум среќна што немам дополнителни проблеми кои може да ја отежнуваат целата ситувација, вели актерката.