Радио Милева
Блазе оној што ја има:

Анабела на новогодишно снимање: Долги нозе, затегнато газе… совршен изглед за мајка на три деца!

Анабела на новогодишно снимање: Долги нозе, затегнато газе… совршен изглед за мајка на три деца!

Дека Анабела Атијас изгледа одлично и на 43-годишна возраст, покажа на снимањето на новогодишната  програма на ТВ Пинк, каде што беше во центарот на вниманието.

Анабела дојде олабавена, во тренерка, зелена јакна и рамни чизми, и никој не претпоставуваше како ќе се трансформира и тоа за  рекордно брзо време. Со комплетно направена фризура веќе и дојде, а во торбата што ја носеше си ја понесе и својата вамп гардероба. 

Горниот дел остана ист, надополнет само со необични ѓердани, а сèто друго … Тенките, затегнати нозе, без грам целулит, совршен изглед за мајка на три деца …

Повеќе од јасно е зошто Анабела со години е една од најсекси пејачките на естрадата! А, тек откако се заврти и го покажа своето затегнато газе… Блазе оној што ја има… Анабела!

На гледачите на новогодишната програма на „розовата телевизија“, не им останува ништо друго освен да уживаат во музиката и призорот што им го нуди нејзината секси позадина.