Радио Милева
Силна, спортска, секси...

Додека Спејко со Тајзи се подготвува за концерт, Љупка не мирува… Еве што направи неговата секси девојка! (ФОТО)

Додека Спејко со Тајзи се подготвува за концерт, Љупка не мирува… Еве што направи неговата секси девојка! (ФОТО)

Најследената македонска љубовна двојка на социјалните мрежи Дарко-Спејко и Љупка Митрова, повторно е во фокусот на вниманието на јавноста. Овој пат, можеби чудно но вистинито, секој од нив  деновиве одделно е актуелен. Ова особено е чудно, ако се знае дека откако судбината ги спои, двајцата се поврзани како со папочна врвца, како да се залепени еден за друг…

Додека Спејко се подготвува заедно со Тајзи  за настапот на претстојниот концерт на Ана Николиќ и Раста, каде нашите рапери треба да бидат специјани гости, неговата Љупка не седи мирно.

Така, деновива во јавноста осамнаа нејзнините нови секси фотографии. Не, не дека на нив згодната струмичанка е разголена. Напротив, иако закопчана до грло во спортска опрема, таа сепак изгледа толку секси, што исто како да е разголена.

До душа, контурите на нејзините бујни облини, особено оние совршено извајаните одзади убаво и се отцртуваат по спортската облека, па можеби затоа и „скриеното богатство“ под хеланките и е повозбудливо и попримамливо за нејзините следбеници на социјалните мрежи и секако за медиумите.

Како и да е Љупка еднакво атрактивна  направи нова фотосесија рекламирајќи го познатиот дански бренд за спортска опрема…

Посилна, уште попожелна и попровокативна, модната блогерка и модел, како тигрица е опасно привлечна на новите фотографии.

Силна, спортска, секси… за сите на фотографиите, а само за Спејко во релноста!