Радио Милева

Душко Тошиќ им кажа на своите ќерки: „Вашата мајка наскоро ќе умре“!

Душко Тошиќ им кажа на своите ќерки: „Вашата мајка наскоро ќе умре“!

Јелена Карлеуша неодамна гостуваше во една емисија во која откри детали од семејниот живот. Пејачката изнесе информации од своето секојдневие кое е застрашувачко.

Во текот на шоуто „Гранд специјал“, Јелена призна со какви методи нејзиниот сопруг Душко ги заплашува ќерките.

-Морам да кажам дека Душко се шегува со моите години! Мојот сопруг ја убедува нашата помала ќерка Ника дека ќе умрам кога ќе наполнам 40 години. И вели: „ Мама на 40 ќе оди на патерици и ќе умре. Таа е стара  бабичка, вели пејачката низ смеа, велејќи дека нејзината ќерка Ника никогаш не „паднала“ на таквата провокација.

Јелена е родена 1978 година и во август ќе го прослави својот 40-ти роденден.