Радио Милева

(ФОТО) Атрибути за машала: Ќерката на Хелена Роза пожешка од сонцето на плажа во Будва!

(ФОТО) Атрибути за машала: Ќерката на Хелена Роза пожешка од сонцето на плажа во Будва!

Хелена Роза заедно со саканиот Игор, синчето Тиан, ќерката Кјара и нејзиното момче, неодамна беа во посета на родната Македонија, семејството, пријателите… а откако ја наполнија својата душа и срце со љубовта од најсаканите, повторно му се вратија на Нов Зеланд каде живеат веќе неколку години.

Убавата наследничка на Хелена, ќерката Краја, периодов пак реши да го искористи за еден поинаков одмор – со уживање на плажа во месец октомври во преубавата Будва.

Празните песочни плажи и есенските сончеви зраци можеби не беа толку силни како во екот на летната сезона, но Кјара се одлучи за една поинаква авантура на море на која во овој период речиси никој не ја практикува.

Се соблече со секси бикини од кое ги покажа бујните атрибути и потврди дека провокацијата ја наследила од мама.

-Лето , ако можеш стигни ме, напиша Кјара во описот на една од фотографиите каде позира со фокус во нејзиниот најсилен атрибут.

Париз, Грција, Будва, па најверојатно повторно кон Нов Зеланд, Кјара освен со куфер полн љубов, ќе се врати дома со несекојдневни искуства за кои ќе има што да им раскажува на тамошните пријатели.