Радио Милева

(ФОТО) Бајка во реалност: Анастасија Ражнатовиќ се пофали со паричката, но и со раскошно украсениот дом!

(ФОТО) Бајка во реалност: Анастасија Ражнатовиќ се пофали со паричката, но и со раскошно украсениот дом!

За разлика од повеќето познати личности во Србија, фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ и нејзините деца се досега не покажаа како е украсен нивниот дом и елката.

Бадник и Божиќ беа вистинска причина за Анастасија да го направи тоа и на своите следбеници да им покаже како е украсена вилата, но и да се пофали дека ја имала среќата да и се падне паричката.

На кусите Инстаграм приказни, ќерката на фолк ѕвездата од секој агол го покажа магично украсениот дом кој блеска како во бајка.

Изгледа годинава ќе и донесе повеќе среќа на Анастасија, ако судиме според бадниковата традиција.

Ovako je kod nas… Srećno Badnje veče… Mir, ljubav i blagostanje… Vaša Ceki 💖

A post shared by CECA (@craznatovic_official) on