Радио Милева

(ФОТО) Ќе се запрепастите од новото лице на старлетата Сораја по операциите!

(ФОТО) Ќе се запрепастите од новото лице на старлетата Сораја по операциите!

Старлетата Сораја Вучевиќ го преферира вештачкиот изглед.

Сега отиде чекор подалеку и со новите операции на лицето изгледа како восочна фигура. Изгледа дека Сораја направила некои дополнителни операции, а фотографиите за тоа најдобро одат во прилог.

Српските медиуми пишуваат дека промените на нејзиното лице и тоа како се видливи, па дури има и друг облик, пишува „Блиц“.

Фотографирана е во провокативно издание, а под блузата се гледа дека не носи градник. Изгледа дека повеќето српски старлети одат кај ист пластичар, па сите личат една на друга.

Foto: Predrag Dedijer / RAS Srbija