Радио Милева

(ФОТО) Неверојатна промена: Бритни Спирс во бикини покажа колку ослабе!

(ФОТО) Неверојатна промена: Бритни Спирс во бикини покажа колку ослабе!

Иако едно време не водеше сметка за својот изглед, па изгледаше запуштено со десетина килограми повеќе и видлив целулит, светски познатата пејачка Бритни Спис полека се враќа во фома.

Нејзината фигура сега изгледа речиси како на почетокот на кариерата, кога беше една од најатрактивните пејачки.

Бритни изгледа се фрли на сериозни тренинзи и затегнување на телото, а за тоа сведочат и снимките на кои напорно вежба и ги објавува на својот Инстаграм.

Пред неколку часа пак, покажа како ужива на плажа и изгледа бомбастично во бикини.

Изгледа дека тоа што и цвета во љубота придонесува таа исполнетост да се гледа и однадвор.

👒🏖👒 Just a sprinkle of paradise!!!!!!

A post shared by Britney Spears (@britneyspears) on

Foto: Profimedia/Mega Agency /Instagram