Радио Милева

(ФОТО) Што да кажам… Пејачката „удри“ по Александра Пријовиќ!

(ФОТО) Што да кажам… Пејачката „удри“ по Александра Пријовиќ!

Пејачката Александра Пријовиќ неодамна на едно случување се појави во црвен фустан во кој предизвика големо внимание поради бујното деколте.

Меѓутоа една нејзина колешка сакаше на сите да им даде до знаење дека таа пред многу години носела таков фустан пред Пријовиќ.

Станува збор за Јасмина Меденица, која на својот профил сподели фотографија која кружи на социјалните мрежи, а која укажува на тоа дека Александра е нејзина копија.

-Што да кажам… гласи описот на Јасмина, пак нејзините обожаватели и порачаа дека таа е оригинална и никој не може да ја копира.

Српските естрадни ѕвезди за ралика од македонските немаат влакна на јазикот, па ако нешто им „влезе во око“ веднаш рагираат и критикуваат.