Радио Милева

(ФОТО)Тамара сакаше да се пофали со шминката, но сите гледаа на друго место!

(ФОТО)Тамара сакаше да се пофали со шминката, но сите гледаа на друго место!

Тамара Тодевска овој предпразничен период има доста работни обврски…снимање спотови, фотосесии, настапи во скопските локали, прослави, а тоа секако бара и претходна макотрпна подготовка.

Но, со професионален тим до себе, Тамара го имаа соодветниот избор на гардероба и шминка кои ги бара професијата. Деновиве таа отиде во салонот на познатиот стилист Зоран Шурбевски, а тој имаше специјална задача да направи новогодишна шминка на лицето на својата соработничка.

Црвен светкав кармин и очи со зелена сенка, која на прв поглед е јасно дека е наменета за празничниот период.

Периодов Тамара направи неколку фотосесии кои им ги презентираше на своите следбеници и обожаватели на социјалните мрежи, а овој пат од лице место реши да се пофали со делото од магичните раце на Зоран.

Шминката навистина изгледа перфектно, но додека Тамара имаше намера да фокусира на тоа што го има на лицето, длабокото деколте и раскошот кој го има на себе, засени се останато.

Иако направи доста третмани за слабеење, овој женски адут, се уште остана најсилен кај секси Тамара.