Радио Милева

Идната принцеза предизвика скандал: Она што го бара за венчавката досега не се случило во кралското семејство!

Идната принцеза предизвика скандал: Она што го бара за венчавката досега не се случило во кралското семејство!

Меган Маркл во историјата ќе влезе како еден од најспецифичните членови на кралското семејство.

Откако се цврши со принцот Хари, нејзиниот татко Томас Маркл изјави дека ќе му биде чест да ја испрати ќерка си на венчавката закажана на 19-ти мај во Виндзор замокот.

Сега се појавија информации дека американската актерка сака да направи отстапка од традицијата и да ја праша својата мајка Дорија Регланд да ја испрати до олтарот.

-Слушнав дека Меган сака мајка и да ја испрати до олтарот, што ќе биде прекрасен момент, вели изворот и нагласува дека Маеган е доста блиска со мајка и, прихотерапевт и јога инструктор.

Откога се дозна за врската на Меган и Хари, таа повеќепати е видена во јавност со Дорија, додека со татка си не е видена ниеднаш досега.