Радио Милева

Никој не претпостави дека е од Македонија: Жирито во „Ѕвездите на Гранд“ беше воодушевено од деветнаесет годишната Сања (видео)

Кон средината на септември започна и новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ со нови правила, со нов член на...
Радио Милева

Горан Алачки и Марина Дојчиновска во љубовна идила: Хармоникашот и водителката разменуваа нежности во Бразил (ФОТО)

Маестро Горан Алачки, композитор кој важи за еден од најдобрите школувани македонски хармоникаши. Како во изворниот фолклор, така во...
Радио Милева

Луна Ѓогани ја праша скопјанката Елеонора со кое момче од „Задруга 2“ би имала врска – еве го нејзиниот одговор (видео)

Неодамна во втората сезона на реалното шоу „Задруга 2“, влезе и скопјанката Елонора Миљковиќ. Во вестите на вистина.мк имавте прилика...
Радио Милева

Ќерката на славниот пејач Род Стјуарт минала низ пекол: „На ѕидот имав негов постер зашто ми беше секси, а потоа дознав дека ми е татко“ (ФОТО)

Сара е ќерка на популарниот британски пејач која преживеала пекол додека тој уживаше во луксуз! Британскиот поп пејач Род Стјуарт неодамна...
Радио Милева

„Ми фалиш…онака под око да погледнеш и да гушнеш силно“: Весна Бејби Петрушевска со емотивна порака се потсети на Тоше Проески

Поминаа единаесет години како почина македонската музичка и најголема легенда Тоше Проески. Македонија и Балканот денеска се сеќаваат...
Радио Милева

Северина и Игор Кoјиќ со заедничка фотографија одговорија на негативните коментари за скандалот

Последниот период Северина беше присутна во медиумите поради нејзините експлицитни фотографии. Според пишувањата на медиумите, пејачката...