Радио Милева

Сигурно и падна тешко: Меган Маркл според кралското правило се откажа од она без кое веќе не може никој!

Сигурно и падна тешко: Меган Маркл според кралското правило се откажа од она без кое веќе не може никој!

Идната принцеза полека почнува да се вклопува во кралското семејство и да ги применува нивните правила.

„Меган им се заблагодарува на сите што го следат нејзиниот профил со години, но одлучи да ги затвори, бидејќи не ги користеше долго време”, наведуваат од палатата.

Станува збор за профили на Твитер, Фејсбук и Инстаграм.

Инаку, тоа е кралско правило што го почитуваат принцот Вилијам, војвотката Кејт Мидлтон и принцот Хари.

Имено, тие можат да бидат достапни само на официјалниот профили на кралското семејство, со име Kensington Palace, и да ги објават сите актуелности поврзани со британската монархија.