Радио Милева
Само таа има, што другите немаат:

Вереницата на Борко Ристовски е поразлична од другите: Сите имаат елка во дневната соба, само Нина има елка, кај што никој нема..! (ФОТО)

Вереницата на Борко Ристовски е поразлична од другите: Сите имаат елка во дневната соба, само Нина има елка, кај што никој нема..! (ФОТО)

Голманот на македонската ракометна репрезентација и Барселона, Борко Ристoвски и неговата вереница Николина Нина Ристовска ја очекуват својата прва принова.

И додека „министерот за одбрана“ вредно тренира и го брани голот на својот клуб, убавата кумановка ужива во својата бременост,  егзотиката и убавините на сончевата Каталонија!

Утрински прошетки и појадок на песок…Изборот совршен. И на локацијата и на менито! И додека идната мајка ужива во шпанското сонце и гастрономските специјалитети, евидентно е уште нешто…

Убавата Нина има нешто што никој нема! Или поточно, повеќето го имаат, ама не на тоа место! Зашто во пресрет на Новогодишните празници речиси секој од нас кити елка… Само што таа обично стои во дневната или детската соба.

Ама не и кај Нина… Нина има, што никој нема: Елка на плажа!