актерка

Пронајдени се 63 резултати на тема „актерка“
Радио Милева

Глумеше алкохоличарка и проститутка, а денес српската актерка и на 65 години изгледа подобро од половина естрада (ФОТО)

Во нејзината кариера, легендарната актерка Даница Максимовиќ имала најмногу улоги на жени од маргините. Таа воглавно била ангажирана...
Радио Милева

(ФОТО) Природна убавица: Вака изгледаше Хурем Султан на 17 години пред да ги направи пластичните операции на лицето

Познатата турска актерка Мерием Узерли која ја запознавме по улогата на Хурем султан во серијата „Величествениот“, е доста активна...
Радио Милева

Српската актерка на која љубовникот и пукаше во глава пред да се самоубие, донесе голема одлука во својот живот

Актерката Ивана Панзаловиќ по трагедија која ја снајде кога вереникот, пластичниот хирург Срѓан Цветановиќ се обиде да ја убие, пукајќи...
Радио Милева

„Нејзиното лице беше спокојно кога почина“: Ќерката на српската актерка Јелена Жигон ги раскажа последните моменти на мајка си!

Една од последните диви на српската кинематографија, Јелена  Жигон, почина на 85 годишна возраст пред две недели, а нејзината ќерка Ивана...