актерка

Пронајдени се 81 резултати на тема „актерка“
Радио Милева

Јасемин од „Вљубениот ерген“ брои ситно до раѓањето на близнаците – „baby shower“ забавата е како од бајките (фото)

Убавата турска актерка Синем Мустафа Услу или попозната како Јасемин од „Вљубениот ерген“ брои ситно до породувањето на близнаците. Синем...
Радио Милева

Актерката шокираше со изјавата за покојниот Лагерфелд: „Немилосрден женомразач, не беше добра личност“

Актерката Џамела Џамил на необичен начин реагирала на смртта на модниот креаторот Карл Лагерфелд. Додека целиот моден свет вчера бил...
Радио Милева

Нема маж што не воздивнува по водителката на „Ѕвездите на Гранд“, а еве Сања Кужет што работела пред 12 години (ВИДЕО)

Сања Кужет (34), водителката на популарната музичка емисија “Ѕвездите на Гранд”, пред 12 години се обиде да се проба на филмското...
Радио Милева

Нема среќа во љубовта: Зејнеп од „Карасевда“ се разведе по 4 години брак, а вака изгледаше на свадбата (фото)

Младата турска актерка Хазал Филиз Кучукосе и нејзиниот сопруг Туан Тунали му ставија крај на 4 годишниот брак. Иако изгледаа како среќна...
Радио Милева

Глумеше алкохоличарка и проститутка, а денес српската актерка и на 65 години изгледа подобро од половина естрада (ФОТО)

Во нејзината кариера, легендарната актерка Даница Максимовиќ имала најмногу улоги на жени од маргините. Таа воглавно била ангажирана...
Радио Милева

(ФОТО) Природна убавица: Вака изгледаше Хурем Султан на 17 години пред да ги направи пластичните операции на лицето

Познатата турска актерка Мерием Узерли која ја запознавме по улогата на Хурем султан во серијата „Величествениот“, е доста активна...