близначки

Пронајдени се 9 резултати на тема „близначки“
Радио Милева

Вака денес изгледа Маријана, сестрата близначка на Росана, која со Божиќен твист им испрати честитки на најблиските! (ФОТО+ВИДЕО)

Пред речиси 30 години близначките Маријана и Росана Сариќ беа едни од главните ѕвезди кои  ја тресеа македонската естрада со хитовите,...
Живот и Стил

Настрадале во сообраќајна несреќа: Нивната мајка подоцна родила близначки, а оттогаш почнале да се случуваат страшни работи

Кога Џенифер и Џилиен наполниле пет години, сеќавањето за нивните минати животи почнало да бледнее и тие продолжиле со нормалните животи. Но,...