борко ристовски

Пронајдени се 9 резултати на тема „борко ристовски“
Радио Милева

Нашиот голман бранеше во чудни обувки: Во шарените патики на Борко пулсира уште едно срце… на терен! (ФОТО)

Можеби некои забележаа, можеби некои не, но, нашиот прв ракометен чувар на мрежата Борко Ристовски на ЕП во Хрватска на мечот со Словенија...
Радио Милева

По теркот на светските ѕвезди: Нина го покажа голото трудничко стомаче среде зима, а Борко тренираше… не да го чува голот, туку да чува дечиња! (ФОТО+ВИДЕО)

Новогодишните празници освен за славење се згодна прилика да се овековечат незаборавните моменти со блиските, саканите, пријателите,...
Радио Милева

Креативна домаќинка: Нина се воодушеви од постерот на Борко, па за возврат реши да му покажа колку ја бива! (ФОТО)

Борко Ристовски и неговата избраничка Николина – Нина се во Барселона. Него клубските обврски се’ уште не му се завршени, а таа полека...
Радио Милева

На претпразнична прошетка низ Барселона: Борко и Нина блескаат посилно и од новогодишната елка! (ФОТО)

Божиќните и новогодишните празници се доба кога секој град, неговиот центар, плоштади се украсени, накитени, осветлени… Особено големите...
Радио Милева

Вереницата на Борко Ристовски е поразлична од другите: Сите имаат елка во дневната соба, само Нина има елка, кај што никој нема..! (ФОТО)

Голманот на македонската ракометна репрезентација и Барселона, Борко Ристoвски и неговата вереница Николина Нина Ристовска ја очекуват...
Радио Милева

Девојката на „министерот за одбрана“ е петти месец бремена, а тие веќе ја породија: Борко Ристовски ЌЕ стане татко! (ФОТО)

Македонското ОН ЛАЈН(О) новинарство, ако воопшто може и да се нарече дека тоа е новинарство, го заслужи претходно, со големи букви напишаниот...