бременост

Пронајдени се 52 резултати на тема „бременост“
Радио Милева

„Мене не ми се чека, ми се раѓа“: Тамара едвај чека да го гушне синчето, а крајот на бременоста го овековечи како сите ѕвезди (фото)

Новата година на пејачката Тамара Тодевска и нејзиното семејство ќе им почне како никоја друга година досега, а тоа е така бидејќи во...
Радио Милева

Им завидувал на децата што имаат телевизор, а фудбалот му бил бегство од сиромаштијата – ова е животната приказна на Роналдо

Ова е приказна за момечето кое го остварило својот сон. Кристијално Роналдо е еден од најдобрите фудбалери на светот, но неговиот пат...
Радио Милева

По 25 години Никол Кидман проговори за најболните нешта: „Кога ќе изгубите две деца, празнината останува засекогаш“

Пред повеќе од две децении австралиската актерка Никол Кидман го изгубила бебето. Ни денес таа не може да закрепне од таа болка. Сега...