даниел кајмакоски

Пронајдени се 16 резултати на тема „даниел кајмакоски“
Радио Милева

Даниел Кајмакоски ги воодушеви фановите со фотографии од потпораснатото синче, а еден детаљ на него дефинитивно ќе ве освои (фото)

Помина околу година ипол откако пејачот Даниел Кајмакоски и неговата сопруга се остварија во улога на родители. Оттогаш Даниел ја стави...
Радио Милева

„Татко и син“: Даниел Кајмакоски со стиховите на овој светски евергрин го воспитува својот син (ФОТО+ВИДЕО)

Македонскиот поп пејач Даниел Кајмакоски откако се ожени и особено откако му се роди синчето Давид, светот му се сврти наопаку. Ергенскиот...
Радио Милева

Драстична промена: На новата семејна фотографија на Даниел Кајмакоски сите гледаа само во неговата сопруга!

За разлика од порано кога беше многу присутен во медиумите, особено за време на Икс- фактор или ТЛЗП, денес Даниел Кајмакоски многу поретко...
Радио Милева

(ВИДЕО) Го преплавија емоции: Даниел Кајмакоски заплака пред камерите на „Улица Македонија“ кај Бојана Скендеровски!

Во новата сезона на веќе препознатливиот телевизиски бренд кај домаќинката на старата адреса „Улица Македонија“ – Бојана Скендеровски,...