деца

Пронајдени се 38 резултати на тема „деца“
Радио Милева

По 25 години Никол Кидман проговори за најболните нешта: „Кога ќе изгубите две деца, празнината останува засекогаш“

Пред повеќе од две децении австралиската актерка Никол Кидман го изгубила бебето. Ни денес таа не може да закрепне од таа болка. Сега...
Живот и Стил

Родители внимавајте: Следниот пат пред да поставите слика од вашето дете на „Фејсбук“, прочитајте каде таа може да заврши

Сите имаме другарка што постојано објавува слики од нејзината бременост, па од раѓањето на нејзиното бебе, па потоа фотографии од креветчето,...
Радио Милева

Мустафа Сандал кова пеколен план против Емина Јаховиќ: Сака да и одземе се’ – од имотот и парите до децата!

Мустафа ќе се обиде во текот на постапката за развод со Емина, да го убеди судот дека тој треба да го  задржисиот имот, како и старателството...
Радио Милева

Вака како дете изгледаше македонска актерка и водителка: Можете ли да ги препознаете нејзе и нејзината сестра?

Фотографијата потекнува многу оддамна. Можеби има и 40-ина години откако е сликана. На не се тие- двете сестрички. Онаа помалата, со виолината...