ѕвездите на гранд

Пронајдени се 159 резултати на тема „ѕвездите на гранд“
Радио Милева

Хаос во „Ѕвездите на Гранд“: Поради изгледот, Карлеуша ја праша кандидатката дали нејзиното село е на планина, а реакцијата никој не ја очекуваше

Јелена Карлеуша дефинитивно „им падна“ во очите на кандидатите, но и на публиката во студиото на „Ѕвездите на Гранд“, откако широката...
Радио Милева

„Треба да и се извиниш на Марија Шерифовиќ“: По скандалот во „Ѕвездите на Гранд“, Адам Лабунски не помина лесно ниту на Инстаграм

Изминатата емисија од вториот круг во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ беше доста тензично и напнато, особено за македонскиот...
Радио Милева

Многу емоции и солзи: Мајката на Стефан Величковски заплака за својот син поради она што му се случи на сцената во „Ѕвездите на Гранд“

Не сите кандидати од Македонија кои се натпреваруваат во „Ѕвездите на Гранд“, ја имаат таа среќа да ги освојат симпатиите на жирито...
Радио Милева

Откако се пофали со успехот во „Ѕвездите на Гранд“, Стефан Величковски се најде во друштво на „секси сењорита“

Македонскиот учесник во „Ѕвездите на Гранд“, Стефан Величковски во првиот круг доби гласови и за ментор ја одбра Вики Миљковиќ. Набрзо...
Радио Милева

Вики Миљковиќ открива: „За време на гласањето во „Ѕвездите на Гранд“ некогаш се случува неправда“

Пејачката Вики Миљковиќ е една од членовите на жирито “Ѕвезда Гранда”, а речиси секојдневно работи со кандидатите на кои е ментор. Меѓутоа,...
Радио Милева

Многу добро го познавате од „Ѕвездите на Гранд“: Овој Македонец влезе како специјален гостин во „Задруга“

Охриѓанецот Ристе Ристески сите го паметите по регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ каде што во 2017 година ја однесе победата...
Радио Милева

Нема маж што не воздивнува по водителката на „Ѕвездите на Гранд“, а еве Сања Кужет што работела пред 12 години (ВИДЕО)

Сања Кужет (34), водителката на популарната музичка емисија “Ѕвездите на Гранд”, пред 12 години се обиде да се проба на филмското...
Радио Милева

Под менторство на Јелена Карелуша, Мартинијан Кириловски со новиот имиџ речиси непрепознатлив во музичкото шоу

Во првиот круг на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ настапи и кумановецот Мартинијан Кириловски. Тој се претстави со песните...
Радио Милева

Со менторство на Вики Миљковиќ, Стефан Величковски се пофали со новите успеси во „Ѕвездите на Гранд“

Во првиот круг на „Ѕвездите на Гранд“ се претстави и македонскиот кандидат Стефан Величковски кој направи вистински хаос во студиото. Имено,...
Радио Милева

Жирито на „Ѕвездите на Гранд“ со критики до Огнен Здравкоски: „Досега оваа е твојата најлоша изведба“ (видео)

Во саботата започна емитувањето на вториот круг на „Ѕвездите на Гранд“; а прв на сцената настапи Огнен Здравкоски од Скопје. Имено,...
Радио Милева

Со менторството на Шерифовиќ до победа: Огнен Здравковски се пофали за новиот успех во „Ѕвездите на Гранд“

Македонија има доста кандидати кои се натпреваруваат за победа во големото регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Еден од нив...
Радио Милева

Карлеуша дојде на снимањето на „Ѕведите на Гранд“: Тотално отсатна и вон себе и се тресеа рацете, а наместо кај жирито, седна до Саша Поповиќ (ФОТО)

Јелена Карлеуша вчера, 21 јануари 2019,  сепак се појави на снимањето на “Ѕвездите на Гранд”. Пристигна видно нерасположена, во придружба...
Радио Милева

Во друштво на Шерифовиќ: Огнен Здравкоски сподели како се подготвува за вториот круг на „Ѕвездите на Гранд“

Во новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ има неколку македонски претставници, некои од нив се од претходната...
Радио Милева

„Ти си нешто најодвратно“: Јелена Карлеуша жестоко „распали“ по Стефан Величковски во „Ѕвездите на Гранд“ (видео)

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше скопјанецот Стефан Величковски. Тој се претстави...