филм

Пронајдени се 24 резултати на тема „филм“
Радио Милева

(ФОТО) За филмот „Ние не сме ангели“ го смени личниот опис, денес има нова професија – дали би го познале?

Тој славата ја стекна по улогата на „добриот лик“ во хит филмот „Ние не сме ангели“. Кога се снимаше филмот во 1992 година, имаше 28 години. Оттогаш...
Радио Милева

(ВИДЕО) Излезе уште едно видео од новиот филм со Бариш и Елчин: Овој пат жените наполнија очи од голиот ерген!

Пред премиерата на 10-ти ноември на филмот „Време за среќа“ со Бариш Ардуч и Елчин Сангу, се појави  и новиот рекламен видео тизер од...
Радио Милева

Ни крива ни должна, Ноне има нов спот: Андреј Миске на старата дует песна со џепната венера и налепи видео и го закачи на Јутјуб!? (ВИДЕО)

Верувале или не, Ноне има нов спот!? Не, не е шега, ама не е ниту вистина дека македонската џепна венера се враќа на естрадата. Додека таа...